Kompleksowe zaopatrzenie branży spożywczej

Maszyny, Serwis, Dodatki do żywności

Wmurowano Kamień Węgielny pod budowę zakładu w Zawierciu
2014.09.18 - 14:52

16 września br. w Zawierciu odbyła się symboliczna uroczystość Wmurowania Kamienia Węgielnego pod budowę zakładu dodatków do żywności firmy Promar.

Gośćmi honorowymi byli właściciele Poly-clip System GmbH:  Frank Niedecker wraz z żoną Alessandrą i córką Chiarą oraz prezes zarządu Poly-clip System GmbH Joachim Meyrahn.

 

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz miasta Zawiercia: zastępca prezydenta ds. społecznych Marek Kozieł, Starosta Zawiercia Łukasz Krupa oraz Naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta Zawiercie Wojciech Dziąbek.

 

W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele firm biorących udział w realizacji inwestycji: Arkadiusz Nagięć, prezes zarządu Pro-Invest, Christian Daxner prezes zarządu Daxner GmbH oraz Marcin Cellary i Adrian Kruszewski z pracowni architektonicznej Dementi.

 

Ze strony firmy Promar spotkanie otworzył prezes zarządu Andrzej Marchewka, a prezentację poprowadził Paweł Świerkula, dyrektor generalny Działu Dodatków i Materiałów Opakowaniowych Promar PPH sp. z o.o. 

 

Łącznie w uroczystości uczestniczyło 40 osób, w tym zaproszeni dziennikarze oraz pracownicy firmy Promar.

 

- To bardzo ważny moment w historii naszej firmy. Jestem wzruszony, że udało nam się osiągnąć tak wiele. Ta inwestycja, nie byłaby możliwa, gdyby nie nasze sukcesy, zarówno na polu dodatków do żywności, jak i dystrybucji maszyn oraz usług profesjonalnego serwisu – powiedział Andrzej Marchewka, prezes zarządu Promar PPH sp. z o.o. – Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowani są w realizację budowy zakładu, a także pracownikom, którzy tak wspaniale rozwijają ofertę smaków Promaru – dodał.

W trakcje spotkania zaprezentowano wizualizacje nowego zakładu, główne założenia związane z jego funkcjonowaniem, harmonogram budowy oraz systemy i rozwiązania, w jakie zakład zostanie wyposażony. Po prezentacjach odbyło się podpisanie aktu erekcyjnego przez przedstawicieli firm Promar, Poly-clip oraz Pro-Invest. Następnie akt wmurowano pod budowę zakładu.

- Są trzy powody, dla których zdecydowaliśmy o budowie nowego zakładu – wyliczał Paweł Świerkula, dyrektor generalny Działu Dodatków i Materiałów Opakowaniowych Promar PPH sp. z o.o.  – Po pierwsze, kluczowe są rosnące wymagania klientów, związane z zarządzeniem jakością i bezpieczeństwem produkcji żywności. Po drugie, chcemy zapewnić jak najlepsze warunki dla rozwoju pracowników. I po trzecie, moce produkcyjne, które zamierzamy w sposób zdecydowany zwiększyć.

Zakład budowany jest w oparciu o najwyższe standardy bezpieczeństwa produkcji żywności. Wdrożone zostaną systemy BRC i IFS oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Inwestycja realizowana jest w Zawierciu w Strefie Aktywności Gospodarczej. Otwarcie planowane jest na III kwartał 2015 r.

 

Inwestycja w zakład produkcyjny
2014.08.28 - 13:15

Nowy zakład produkcyjny firmy Promar powstanie w Strefie Aktywności Gospodarczej w Zawierciu. W sierpniu br. rozpoczęła się realizacja inwestycji. Generalnym wykonawcą budowy została katowicka spółka Pro-Invest. Otwarcie zaplanowano na III kwartał 2015 roku.

 

Decyzja o podjęciu inwestycji w budowę nowego zakładu produkcyjnego jest naturalną konsekwencją współpracy z naszymi klientami – zakładami przemysłu spożywczego – dla których priorytetem są normy gwarantujące jakość, powtarzalność i stabilność produktu. Projektując budynek, położyliśmy nacisk na najwyższy standard bezpieczeństwa żywności. Chcemy też wdrożyć rozwiązania przyjazne dla naszych pracowników – mówi Paweł Świerkula, dyrektor generalny Działu Dodatków i Materiałów Opakowaniowych firmy Promar PPH sp. z o.o. - W naszych zamierzeniach, będzie to najnowocześniejszy i jeden z największych w Polsce zakładów produkujących dodatki do żywności – dodaje.

 

Obiekt będzie miał powierzchnię całkowitą ponad 6000 m2, na których rozlokowana zostanie hala produkcyjna, magazynowa oraz część socjalno-biurowa. Pierwsze maszyny na teren budowy wjechały w sierpniu br. We wrześniu odbędzie się symboliczna ceremonia Wmurowania Kamienia Węgielnego. Otwarcie zakładu zaplanowane jest na III kwartał 2015 roku.

 

Strefa Aktywności Gospodarczej, to specjalny obszar w Zawierciu, wyznaczony dla inwestorów. Tereny inwestycyjne położone są w bliskiej odległości od autostrady A1 (13 km), autostrady A4 (40 km) oraz portów lotniczych Katowice (35 km) oraz Kraków (69 km).

 
Wyświetlono pozycje od 21 do 22 z 22

Promar Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Sp. z o.o.,
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XXI Wydział Gospodarczy KRS,
KRS: 0000063171, NIP: 118-00-10-695, Kapitał zakładowy: 1.000.000 zł

Google+