Kompleksowe zaopatrzenie branży spożywczej

Maszyny, Serwis, Dodatki do żywności

Targi IFFA 2016 już za nami
2016.05.16 - 10:53


Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujemy za odwiedziny naszego stoiska i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją na naszym profilu w Google+.

Otwarcie zakładu produkcyjnego Promar w Zawierciu
2015.10.12 - 15:27

W dniu 18.09.2015 oficjalnie otworzyliśmy nowy zakład produkcji dodatków do żywności Promar. Z tej okazji mieliśmy przyjemność gościć przyjaciół Promaru po raz pierwszy w Zawierciu. Wszystkim naszym gościom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzone niezapomniane chwile i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją.

 

Uruchomiono zakład na Białorusi wyposażony przez Promar
2015.07.09 - 09:28

Z końcem czerwca w Grodnie uruchomiono zakład specjalizujący się w  produkcji wyrobów surowo dojrzewających. Docelowo zakład ma produkować 500 ton wyrobów miesięcznie przeznaczonych na rynek białoruski i rosyjski. Promar był współautorem projektu oraz generalnym dostawcą kompletnego wyposażenia Grodzieńskiego Kombinatu Mięsnego.

 

- Możemy powiedzieć, że wyposażyliśmy zakład dla klienta, z którym łączy nas wieloletnia współpraca oparta o zaufanie i doświadczenie wspólnie zrealizowanych projektów, choć oczywiście nigdy wcześniej na taką skalę – mówi Tomasz Bielecki, dyrektor Działu Sprzedaży Maszyn Promar PPH sp. z o.o. – W przedsięwzięciu uczestniczyliśmy od samego początku, ponieważ projekt koncepcyjny opracowaliśmy jeszcze przed przystąpieniem do przetargu. Bardzo się cieszymy, że to nasza koncepcja technologiczna została utrzymana i w dopracowanej formie została realizowana.

Pierwszy szkic projektu technologicznego został opracowany przez Promar w 2012 roku. Wtedy też rozpoczął się etap konsultacji i rozmów ze wszelkimi służbami klienta, którego celem było pobudowanie zakładu spełniającego wszelkie normy technologiczne, techniczne i sanitarne obowiązujące dziś na świecie.

 

W styczniu, lutym i marcu 2013 roku odbyły się przetargi, w wyniku których Promar został wybrany na generalnego dostawcę projektu technologicznego, jak i kompletnego wyposażenia zakładu. Projekt przeszedł pozytywną weryfikację pod kątem norm Unii Europejskiej i Białorusi.

 

- Kompleksowo wyposażyliśmy zakład, który postawił na produkcję wyrobów dojrzewających, niezwykle popularnych w krajach wschodnich – dodaje Tomasz Bielecki. - Skala przedsięwzięcia była ogromna, tym bardziej, że całe wyposażenie musieliśmy wyeksportować na Białoruś, gdzie czekało nas wiele zaskakujących uwarunkowań formalnych. A do projektu zaprosiliśmy niemal pięćdziesięciu dostawców. Jesteśmy naprawdę  dumni, że zakład już w pełni sprawie funkcjonuje – podsumowuje.

 

O skali przedsięwzięcia świadczą liczby. W ciągu kilku miesięcy do Grodna odprawiono ponad 100 pełnowymiarowych naczep samochodowych z dostawami specjalistycznego sprzętu. Dostarczono 2326 wózków i 100 000 kijów wędzarniczych. Obiekt został oddany do użytku z końcem czerwca br.  jako największy tego typu zakład na terenie Białorusi.

 

Promar z nowym oddziałem w Zawierciu
2015.07.02 - 10:19


Po 10 miesiącach budowy Promar odebrał obiekt produkcyjno-magazynowy od Generalnego Wykonawcy firmy Pro-Invest. Protokół odbioru budynku zlokalizowanego przy ul. Cerefisko 2 w Zawierciu został podpisany w dniu 30 czerwca. W ostatnim tygodniu czerwca do klientów ruszyły pierwsze wysyłki z magazynu wysokiego składowania będącego integralną częścią nowego obiektu.

 

- Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu – mówił Paweł Świerkula, dyrektor generalny Działu Dodatków i Materiałów Opakowaniowych Promar. – Włożyliśmy wiele wysiłku, aby szybko i sprawnie zbudować obiekt, który będzie dobrze służył zarówno naszym klientom, jak i nam samym – dodał.

 

W lipcu do oddziału w Zawierciu wprowadzą się pracownicy i uruchomiona zostanie produkcja mieszanek przyprawowych. Tym samym cała działalność oddziału Koziegłowy zostanie przeniesiona do nowej lokalizacji. W nowym oddziale funkcjonować będzie bardzo nowoczesne centrum R&D.

 

- Klienci mogą liczyć na bardzo szerokie wsparcie z naszej strony. Do naszej wspólnej dyspozycji będziemy mieli przestrzeń sprzyjającą pracy nad nowoczesnymi rozwiązaniami – wyjaśnia Paweł Świerkula. – Mam tu na myśli receptury z zastosowaniem dodatków nowej generacji, czyli takich, które mają niskie dozowanie i zminimalizowaną liczbę komponentów E. W efekcie powstają produkty nowoczesne, bardziej ekonomiczne i funkcjonalne.

 

Oficjalne otwarcie Oddziału w Zawierciu z udziałem klientów odbędzie się we wrześniu br.

Wyświetlono pozycje od 9 do 12 z 22

Promar Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Sp. z o.o.,
Sąd Rejonowy dla M. St. Warszawy w Warszawie, XXI Wydział Gospodarczy KRS,
KRS: 0000063171, NIP: 118-00-10-695, Kapitał zakładowy: 1.000.000 zł

Google+