Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
UE

Dodatki do Vege Food

A A A

ANALOGI MIĘSA DLA WEGETARIAN I FLEXITARIAN

Promar sukcesywnie poszerza ofertę produktów skierowaną nie tylko do klientów przemysłu mięsnego. Nasze rozwiązania znakomicie sprawdziły się w innych gałęziach przemysłu spożywczego. Jedną z nich są produkty bazujące na białkach roślinnych przeznaczone dla osób ograniczających spożycie mięsa (flexitarian) oraz wegetarian. Wykorzystywanie składników z upraw wolnych od GMO, ich naturalność, ograniczanie bądź całkowita eliminacja alergenów oraz czysta etykieta naszych produktów – to trendy, które już od dawna są wyznacznikami, którymi kierujemy się przy projektowaniu nowych dodatków. Gama produktów Vege Promar oparta jest na białku roślin strączkowych innych niż soja. Głównie są to białka grochu, soczewicy, ciecierzycy, fasoli czy bobu - roślin doskonale znanych w polskich domach.

Co jest dla nas ważne przy projektowaniu produktów Vege:

Wysoka zawartość białka oraz jego jakość jest dla nas tak samo ważna jak smak i tekstura produktów. Projektując linie vege przeszkolony panel sensoryczny poddał ocenie produkty wegetariańskie dostępne na rynku krajowym oraz europejskim. Oceniono wyróżniki takie jak: smak, zapach, tekstura, konsystencja, stabilność produktów po obróbce termicznej, a także atrakcyjność etykiet. Wyniki tej analizy stanowiły podstawę do stworzenia bazy cech pożądanych i eliminację niepożądanych cech produktów.

Wynikiem okazał się przede wszystkim SMAK. Stworzyliśmy kilka wariantów smakowych dedykowanych dla różnych grup odbiorców. Osoby niespożywające mięsa od długiego czasu nie akceptują mięsnych nut smakowych w produktach, natomiast flexitarianie wręcz odwrotnie. Są to osoby, które ograniczają spożycie mięsa najczęściej z przyczyn zdrowotnych, jednakże tacy konsumenci oczekują od produktów smaku zbliżonego do produktów mięsnych.

W naszej ofercie klienci znajdą m.in.: parówki, analogi wędlin do plasterkowania z dodatkiem warzyw t.j. brokuły, pieczarki, papryka, kukurydza, kiełbaski o smaku paprykowym, curry i ziołowym z możliwością obróbki również na rollerze. Produkty o smaku mięsnym: wołowym, drobiowym lub bezmięsne: przyprawowe, bulionowe, warzywne. Z produktów formowanych oferujemy vegeburgery o smaku wołowiny, panierowane sznycle, nuggetsy o smaku drobiowym, kaszoburgery – oparte na kaszy gryczanej, jaglanej bądź quinoa oraz pulpeciki – vege balls w sosach.

Produkty z grupy Vege pochodzą z asortymentu marki Promix.

 

Więcej informacji na temat trendów wege w poniższych tekstach:

https://blog.promar.pl/trendy/wege-goracy-trend-z-przyszloscia

https://blog.promar.pl/trendy/fleksitarianizm-czyli-wege-bez-nacisku

 

Formularz kontaktowy

NEWSLETTER
Prześlij nam swój adres e-mail, a będziesz otrzymywać najnowsze artykuły!